Bostanlı Oto Çekici

Bostanlı Oto Çekici
Bostanlı Oto Çekici

Yolculuk sıralarında çoğu zaman, arabanız arıza verebilir. Bu gibi durumlarla Bostanlı oto çekici firması hizmet vermektedir. Sizler özel ekipman olmadan aracınıza yardımcı olamazsınız. Bu çekici araçları çok yönlü olmakla beraber, vinç veya manipülatör ile donatılmış makinelerdir. Bu tür çekici araçları, tekerleklerin patlaması, aracın marş basmaması veya arızalı bir vites kutusunun tamamen bloke olması durumunda kullanılır. Bu gibi durumlarda, bizi arayıp hemen bir yol yardım talep edebilirsiniz. Profesyonel müşteri temsilcilerimiz, size en iyi ve en kaliteli hizmeti sunacaktır.

Oto çekici, hacimli bir kargo veya araba yükleyebileceğiniz bir platform şeklinde sunulan büyük bir araçtır. Tüm süreç bir vinç kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tür modellerin taşıma kapasitesi 2,2 tondur.

Bostanlı oto çekici numaramızı internet adresimizde bulabilirsiniz. Günün her saati operatörler başvuruları kabul eder. Doğru olan özel ekipmanların gelebilmesi için, aracınızın markasını, aracınızın yaptığı arızayı, aracınızın boyutunu, aracınızın ağırlığını ve ayrıca adresi bildirmeniz gerekir. Konuşmadan 20-30 dakika sonra ise bir çekici yanınıza ulaşır.

Çekiciler Hangi Hizmetleri Sağlamaktadır?

Çekiciler şunları taşıyabilirler:

  • Dozer
  • Ağır taşıtlar
  • Hafif taşıtlar
  • Minibüsler
  • Metal yapılar

Karşıyaka Bostanlı oto çekici firması olarak sağladığımız yardım sayesinde arabayı sıkıştığı yerden, kar birikintisinden veya hendekten kolayca çıkarabilirsiniz. Ve bu durumda, aracınız hiçbir zarar görmeyecektir. Hızlı yükleme, güvenli ve konforlu taşıma bizim işimizdir.

Tüm özel çekici araçlarımız güvenilir ve kullanımı kolaydır. Fakat bazı istisnai durumlarda uzmanlarımız ek ekipman kullanır:

  • Kablolar
  • Kayışlar
  • Veya diğer malzemeler

bu işlemlerden sonra makinenin görevi sadece arabayı kurtarmaktır.

Genellikle bir arabayı uzak bir mesafeye taşımak için vinçli bir çekici siparişi edilir. Fakat eğer aracınız ağır hasarlıysa, bu araçların yüklenmesi sorun olabilir. Bu durumda ise farklı bir çekici modeli gönderilir.

Çekici Türleri Hakkında

Çekiciler özelliklerine göre farklı şekillerde adlandırılır. İşte çekiciler ve özellikleri:

Çatallı Çekici: Bu çekici türünde 2 adet çatal sistemi bulunur. Bu çatallar öncelikle hasarlı olan aracımızın altına girer ve aracı havaya kaldırır. Çatal çok yönlü hareket ettirilme özelliğine sahiptir. Bu bakımdan dolayı aracınızın hangi tarafta olduğu pekte önemli değildir.

Tepeden Çekici: Genellikle trafik polislerinde bulunan bir çekici aracıdır. Halk arasında ise ahtapot diye bilir. Öncelikle vinç tepeden aracın üzerine doğru iner, ardından aracın dört tekerleği de vince bağlanır. Bağlandıktan sonra araç yavaş ve güvenli bir şekilde çekicinin kasasına alınır.

Kayar Platform: Otoyolda araç sürerken en çok karşılaştığımız çekici türüdür. Arabamız herhangi bir arızadan dolayı, yolda kalmış olabilir. Bu gibi durumlarda eğer araç hareket edecek vaziyetteyse, kayar platforma alınır. Hareket edemeyecek kadar hasarlı ise, vinç yardımı ile platformun üstüne çekilir.

Oto Transfer Çekicisi: Bu çekici türünde, vinç sistemi bulunur. Bu sistem makara ile çalıştırılır. Araç önce damper bulunan platforma alınır, ardından makara dikkatlice bollaştırılır. Bu işlemler bittikten sonra, araç gideceği yere çekilir.

Hemen Ara